لبخند زیبا

8راه برای داشتن لبخند بهتر

1)سفیدکردن دندان ها

هنگامی که سخن ازداشتن لبخند سفید‌ترو روشن‌تر می‌شود، انواع محصولات سفید کننده دهان و دندان که شما می‌توانید آنها را امتحان کنید موجود هستند. راه‌های اصلی سفید کردن دندان‌هایتان شامل: سفید کردن در مطب و سفید کردن درخانه است. قبل ازشروع هر درمان سفید کننده (درمان برای سفید کردن دندان‌هایتان) شما باید با دندانپزشک خود صحبت کنید. دندان پزشکتان به شما می‌گوید کدامیک از روشها و محصولات سفید کننده بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت.

2) روکش ها

روکش یک راه خوب برای پوشش دندان‌هایی است که به دلیل عصب کشی تغییررنگ داده و یا بد شکل شده‌اند. روکش می‌تواند دندانتان را قوی‌تر کند و ظاهر آن را بهبود بخشد.روکش‌ها همچنین می‌توانند برای جایگزین کردن دندانهای ازدست رفته به شکلپل (bridge) ، محافظت یک دندان ضعیف ازشکستن و یا درمان دندانی که در حال حاضر شکسته استفاده شوند.

3) لامینیت و ونیر

لامینیت ها پوسته‌های صدفی نازکی هستند که از مواد همرنگ دندان برای پوشش سمت جلوی دندان طراحی شده‌اند و لازم است مقدار کمی از مینای دندانتان برداشته شود تا پوسته جای داده شود .براساس مدل دهانتان، آنها به شکل دندان طبیعیتان با رنگ و فرم بهبود یافته هستند (شبیه دندان‌های طبیعی تان هستند).

4) ترمیم همرنگ

از ظاهر دندان‌هایتان راضی نیستید؟ ترمیمکامپوزیت ممکن است پاسخ شما باشد. ترمیم تقریبا، می‌تواند به بازگرداندن شکل طبیعی دندان‌هایتان کمک کند.ترمیم فرآیندی است که در آن دندانپزشکتان مواد را به طور مستقیم به دندان شما ضمیمه می‌کند یا می چسباند.مینا و عاج دندان با مواد کامپوزیت مانند ظروف چینی برای ایجاد یک ساختار قوی که عالی به نظر می‌رسد با هم‌ ترکیب شده‌اند.

5) ارتودنسی

در حالی که ارتودنسی اگر زمانی که کودک در حال رشد است، آغازشود به گرفتن نتایج مطلوب کمک می‌کند، این به این معنی نیست که بزرگسالان نمی‌توانند بریس( ارتودنسی) داشته باشند. به لطف پیشرفت در درمان‌های ارتودنسی, براکت‌های فلزی تنها گزینه انتخابی شما نیستند.هم‌ترازکننده‌های متحرک، یا بریس‌های (ارتودنسی‌های) نامرئی یا براکت‌های پلاستیکی شفاف همه می‌تواند برای صاف کردن دندان‌ها ی کج یا نا منظم استفاده شوند.

6) کاشت دندان(ایمپلنت)

کاشت دندان‌ها (ایمپلنت‌های دندانی ) راه محبوب و موثر برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته هستند.
جراحی در فک فوقانی یا تحتانی انجام می‌شود.آنها به عنوان یک پایه محکم برای دندان جایگزین عمل کنند. ایمپلنت‌ها که برای جایگزین کردن دندانهای ازدست رفته طراحی شده‌اند از تیتانیوم و سایر مواد ساخته شده و راه طولانی مدت برای باز گرداندن لبخندتان هستند.

7) مسواک زدن و نخ دندان کردن

ممکن است واضح باشد، اما مسواک زدن و نخ دندان کردن برای نگه داشتن یک دهان و دندان سالم مهم‌ترین وسیله هستند. برای جلوگیری از پوسیدگی و بهبود سلامت دهان و دندان خود، دوبار درروزمسواک بزنید وحداقل یک بار نخ دندان استفاده کنید.

8) بازدید منظم دندانپزشکی

مراجعه به دندانپزشکتان دو باردر سال، ، یکی ازساده‌ترین چیزهایی است که شما می‌توانید برای بهبود لبخند خود انجام دهید. گذشته از چک کردن برای پوسیدگی و بیماری‌های دهان و دندان وانجام برساژ دوره ای، دندانپزشکتان همچنین می‌تواند راه‌های دیگری برای روشن‌تر ساختن لبخند تان را فراهم کند.

[title text=”لینک های مرتبط”]

[blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ cat=”7″ posts=”12″ image_height=”56.25%”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×