بهترین دندانپزشکی کودکان در کرج

    دندانپزشکی کودکان از آنجایی که با بچه های کم سن و سال در ارتباط است نیاز به محیطی کودکانه و کم استرس با تجهیزات خاص اطفال دارد.کلینیک دندانپزشکی کودکان کسری در کرج اولین دارنده یونیت صندلیهای مخصوص دندانپزشکی کودکان با شکل فانتزی دایناسور در کرج میباشد و طراحی فضای متناسب کودکان ایرانی در آن لحاظ شده است.مراکزی که به صورت تخصصی برای کودکان آماده سازی می شوند در ایجاد یک حس خوب و شاد در کودک بسیار مؤثر است .

    تیم درمانی ما با دانستن روشهای ویژه مدیریت رفتاری اطفال و درک تفاوتهای فردی فرزندان عزیزمان بهترین شیوه را در فرایند پذیرش و درمان دندانپزشکی کودکان در پیش می گیرد.تلاش ما این است که نخستین تجربه دندانپزشکی کودکان ، سازنده تصویر ذهنی مثبت و خوشایندی برای آنان در آینده باشد .

اولین مراجعه کودک به دندانپزشکی :

   بهتر است مراجعه منظم کودک به دندانپزشک از سن یک سالگی و با رویش اولین دندانهای شیری آغاز شود. والدین گرامی دقت کنند که موقع درد و عفونت دندان ، موقعیت مناسبی برای اولین مواجهه کودک با درمانهای دندانپزشکی نیست و دیگر دیر شده است و قطعا باید زودتر معاینه دندانپزشکی انجام می شده است.چرا که در جلسات اول نباید درمانهای سنگین و طولانی که نیازمند پذیرش و تحمل زیادی است ، انجام شود و بهتر است فقط در حد آشنایی ، ویزیت ، برساژ و فلورایدتراپی باشد.تلاش کرده ایم امکان انجام درمانهای دندانپزشکی کودکان در محیطی مناسب را برای فرزندانمان فراهم کنیم.


معرفی مرکز دندانپزشکی کودکان کسری کرج:

    مرکز دندانپزشکی کودکان کسری در جهانشهر کرج و با دسترسی آسان از تمام نقاط شهر کرج قرار دارد.دکوراسیون و فضاسازی مخصوص کودکان ، القا کننده حس آرامش و شادی در مراجعه کنندکان دوست داشتنی و کم سن ما می باشد. تجهیزات تخصصی دندانپزشکی کودکان ، استفاده از متریال و مواد دندانی مرغوب و معتبر در کنار تیم درمانی با تجربه و دانش روز امکان ارائه درمانهای دندانپزشکی کودکان را با بهترین کیفیت فراهم می آورد.

در سال 1397 ما موفق شدیم با فراهم آوردن شرایط لازم ، سه استاندارد ISO را از موسسه معتبر TUV-Cert دریافت نماییم که شامل موارد زیر است :

ISO 9001 استاندارد کیفیت

ISO IWA1 استاندارد کیفیت مراکز بهداشتی-درمانی

ISO 10004 استاندارد سنجش رضایت مشتری

برای شروع درمان ، کودک باید در اولین جلسه ویزیت شده در صورت نیاز عکس رادیوگرافی لازم تهیه شود.سپس با توجه به نوع درمان و زمان لازم،  تعیین نوبت انجام خواهد شد.هزینه ویزیت بیست هزار تومان می باشد.

شعار ما این است:

« ارائه بهترین درمانهای دندانپزشکی کودکان، همراه با آرامش ، احترام و اطمینان»


ساعات کاری مرکز دندانپزشکی کودکان کسری :

 • شنبه تا چهارشنبه  عصر ها از ساعت 16 تا 20 
 • پنجشنبه صبح از ساعت 10 تا 13

برای ویزیت حتما با هماهنگی قبلی مراجعه نمایید:       تلفن : 7-02634484176

معرفی اعضای مرکزدندانپزشکی کودکان کسری

دکتر احسان صادقی نژاد

دکتر احسان صادقی نژاد

جراح و دندانپزشک کودکان
دکتر مریم عشیری

دکتر مریم عشیری

جراح و دندانپزشک کودکان
خانم فرناز گودرزی

خانم فرناز گودرزی

دستیار
خانم شیرین صفری

خانم شیرین صفری

پذیرش

خدمات مرکز دندانپزشکی کودکان کسریوالدين گرامی ؛

مطالب زير برای آگاهی بيشتر شما در زمينه دندانپزشكی كودكان تهيه شده‌است .خواهشمندیم با ما در تماس باشيد و با نظرات سازنده خود ، ما را در راه بهتر شدن ياری فرماييد.
بیماری های دهان و دندان در کودکان

در صورتی که مصرف مواد غذایی گرم یا سرد باعث ایجاد ناراحتی و تیر کشیدن دندان شود بطور کلی می گویند دندان حساس شده است. حساسیت دندان‌ها به دلایل مختلف همچون موارد زیر  ایجاد می‌شود:

 • پوسیدگی (کرم‌خوردگی) دندان
 • ترک‌خوردگی دندان‌ها
 • فرسودگی یا نقص در پرکردگی دندان
 • تحلیل لثه 
 • ساییدگی و نازک شدن مینای دندان
 • قرار گرفتن ریشه دندان در معرض محیط خارجی

تشخیص دقیق علت حساسیت دندان با معاینه دندانپزشک و تهیه عکس رادیوگرافی قابل انجام است و بسته به عامل ایجاد کننده آن باید درمان لازم انتخاب گردد.

دندان‌های شیری که در اصطلاح به آن‌ها دندان‌های اولیه نیز گفته می‌شود، معمولاً سفیدتر از دندان‌های دائمی هستند، زیرا سطح کلسیم آن‌ها بیشتر از دندان‌های دائمی است. دندان‌های شیری ممکن است به دلایل مختلف همچون موارد زیر دچار تغییر رنگ شوند:

 • مسواک زدن نامناسب: در صورتی که دندان‌ها به نحو مناسب مسواک زده نشوند، سطح دندان ممکن است دچار باکتری (پلاک) شده و این شرایط می‌تواند تغییر رنگ دندان‌ها را به همراه داشته باشد.
 • مصرف دارو: مصرف داروهای حاوی آهن همچون مکمل‌های ویتامین می‌تواند باعث لک شدن دندان‌های شیری شود. علاوه بر این مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک تتراسیکلین در طول دوره بارداری یا شیردهی نیز می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌های شیری کودک شوند.
 • وارد شدن آسیب به دندان: تیره شدن دندان می‌تواند در نتیجه خونریزی داخل دندان در نتیجه آسیب وارد شده به آن ایجاد شود.
 • ضعیف شدن مینای دندان: مشکلات ژنتیک در ارتباط با تشکیل دندان می‌توانند با تغییر رنگ دندان‌های شیری ارتباط داشته باشند.
 • مصرف بیش از حد فلوراید: مصرف منظم آب حاوی فلوراید به همراه مواد غذایی کودک می‌تواند ریسک یا خطر ایجاد خطوط و رگه‌های سفید کم‌رنگ را بر روی دندان‌ها افزایش دهد. در اصطلاح به این مشکل فلوئوروزیس گفته می‌شود.
 • بیماری: بعضی کودکان ممکن است با رشد دندان‌های شیری به رنگ قهوه‌ای یا زرد در دهان خود مواجه شوند و این شرایط به‌طور خاص زمانی ایجاد می‌شود که کودک مقدار بیش از حد بیلی‌روبین (bilirubin) در خون خود در هنگام تولد داشته باشد (هیپربیلی‌روبینمی).

آبسه دندان به سرعت در دهان تشکیل می‌شود. در حقیقت گاهی اوقات آبسه فقط با گذشت یک یا دو روز پس از ایجاد عفونت در دهان تشکیل می‌گردد. دو نوع اصلی آبسه به شرح زیر هستند:

 •   آبسه لثه (که تحت عنوان آبسه پریودنتال نیز شناخته می‌شود) معمولاً در نتیجه ایجاد عفونت در فضای بین دندان و لثه ایجاد می‌شود. به این ترتیب در افراد دچار بیماری شدید پریودنتال، باکتری‌ها می‌توانند زیر خط لثه و در محل استخوان جمع شوند.
 •  آبسه مرتبط با دندان (که تحت عنوان آبسه پریاپیکال نیز شناخته می‌شود) در داخل دندان ایجاد می‌گردد. این شرایط اغلب زمانی مشاهده می‌شود که عصب دندان از بین برود. این نوع آبسه در نوک ریشه دندان ایجاد شده و در بافت استخوانی اطراف آن پخش می‌شود.

در حدود ۸۵% کودکان دچار بوی بد دهان دارای مشکلات خاص دهان و دندان هستند. بیماری لثه، پوسیدگی دندان، تشکیل تومور در دهان، خشکی دهان، و تجمع باکتری‌ها بر روی زبان، برخی دلایلی است که معمولاً باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شوند. به این ترتیب استفاده از دهان‌شویه برای از بین بردن بوی بد دهان در هنگامی که کودک دچار مشکلات خاص دهان و دندان باشد، معمولاً فقط مشکل را مخفی کرده و آن را درمان نمی‌کند. به همین خاطر در صورتی که کودک شما به‌طور مزمن دچار بوی بد دهان است، لازم است با دندان‌پزشک برای تشخیص علت ایجاد مشکل ملاقات شود.

پوسیدگی دندان نشان دهنده تخریب مینای دندان است. این شرایط ممکن است در کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال مشاهده شود. به این ترتیب یک لایه چسبنده از باکتری به صورت مداوم و ماندگار بر روی دندان‌ها ایجاد می‌شود. هنگامی که فرد مواد غذایی یا نوشیدنی‌های حاوی قند مصرف می‌کند، باکتری‌های موجود در پلاک این مواد قندی را مصرف کرده و در نتیجه این فرآیند در دهان اسید ترشح می‌شود. این اسید در ادامه به مینای دندان حمله کرده و آن را از بین خواهد برد. ضخامت پلاک ایجاد شده بر روی دندان‌ها می‌تواند باعث شود اسید ترشح شده توسط باکتری‌ها به صورت بلندمدت در معرض تماس با دندان‌ها قرار گرفته و با گذشت زمان باعث تجزیه و از بین رفتن مینای دندان شود. به این ترتیب با گذشت زمان فرد با پوسیدگی دندان مواجه می‌شود.
عقب‌رفتگی لثه‌ها از روی دندان‌ها در هنگامی که با افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه همراه شود، می‌تواند باعث شود ریشه‌های دندان در معرض تشکیل پلاک قرار گیرد. ریشه‌های دندان با پوششی به نام سمنتوم پوشانده شده که یک بافت نرم‌تر نسبت به مینای دندان است. این ماده مستعد ایجاد پوسیدگی است و حساسیت بیشتری به گرما، سرما و یا تماس دارد.