0
0

سلام دکتر وقتتون بخیر

حدود دو سال پیش دندونمو ایمپلنت کردم از همون روز اول لق بود. به دکترم نشون دادم سعی کرد روکش رو در بیاره که نتونست و گفت وقت بگیر بعدا بیا. چون اذیت نمیکرد و منم از عواقب لق شدن خبر نداشتم پی اش رو نگرفتم یه کم هم به خاطر اینکه دیگه به کار ایشون اعتماد ندارم. یه ماه و نیم پیش دندون آسیای بزرگ کناریشو پر کردم و الان دو هفته میشه که احساس ناراحتی و درد مبهمی اطراف ایمپلنت دارم(با اینکه این مدت اصلا با این سمت غذا نجویدم) این دندونم قبل از اینکه ایمپلنت بشه به دست همین دکتر عصب کشی شده بود و به خاطر حفره ای که روکش داشت غذا داخلش گیر میکرد و باعث شد لثه عفونت کنه (ایمپلنتم هم همین مشکلو داره و بعد هر غذایی باید حتما نخ دندون بکشم). ریشه درمانی کردم تا بتونم دندون رو نگه دارم اما موقع روکش گذاشتن بهم گفتن لازمه لثه جراحی بشه و پایین بیاد تا روکش قابل نصب باشه منم قید دندونو زدم و ایمپلنت کاشتم. سوالی که ازتون دارم اینه که ممکنه فقط روکش لق شده باشه ؟ اگر ایمپلنت شکست خورده باشه باید چیکار کنم ؟ و اینکه اگه سریع بهش رسیدگی نشه میتونه خطرناک باشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

https://s2.uupload.ir/files/(1)_zn0p.jpg

 

جنسیت
خانم
  • دژار 2 سال قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 2 سال قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام خانم دژار وقتتون بخیر

شل شدن پایه ایمپلنت (فکسچر) به معنی شکست درمان بوده ،با تهیه یک عکس رادیوگرافی تکی از ایمپلنت قابل تشخیص است . ولی اگر پیچ روکش شل باشد باید هرچه زودتر روکش بریده شده و پیچ سفت شود و مجددا روکش جدید ساخته شود. چون در غیر انصورت لق زدن پیچ باعث هرز شدن رزوه های آن می شود که نیاز به تعویض کل قسمت پروتزی خواهد داشت و زمان  و هزینه بیشتری ایجاد می کند.

جنسیت
آقا
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
شما می توانید به عنوان کاربر وارد شوید یا بدون ثبت نام به سوالات خود و دیگران پاسخ دهید.پاسخ ها پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.
نام*
ایمیل*
وب سایت
جنسیت*
ضد اسپم
×

سلام بازدید کننده گرامی

×