لامینت سرامیکی دندان

برای افراد دارای دندان های لب پریده یا بدرنگ، لبخندزدن یک تجربه ی دردناک ازنظر حسی و فیزیکی است. گزینه های بسیاری وجوددارند که به رفع مشکلات دندان کمک می کنند و یکی از محبوب ترین ها برای بیماران مسن، لمینیت سرامیکی (پورسلین) است.

لمینیت های سرامیکی

لمینیت های سرامیکی، پوسته هایی از سرامیک(پورسلین ) شکل داده شده متناسب با کل سطح جلویی دندان هستند. محکم هستند، ظاهر طبیعی دارند و مطابق با شکل و رنگ خود دندان ساخته می شوند.

برای آماده سازی دندان برای لمینیت، دندانپزشک تقریباً 1 میلی متر از مینا را از سطح هر دندان خواهد برداشت. سپس قالبگیری داخل دهان انجام می شود، قالب شکل می گیرد و به لابراتوار فرستاده می شود و درآنجا لمینیت های مخصوص شما توسط دندانساز ساخته می شوند.

نهایتاً با آماده شدن لمینیت ها دندانپزشک آنها را با سیمان مخصوص به دندان وصل می کند.

آیا لمینیت ها انتخاب خوبی برای من هستند؟

دندان های بدرنگ، لب پریده، پوسیده یا بسیار بدشکل کاندیداهای خوبی برای لمینیت ها بشمارمی آیند. همچنین در موقعیت هایی استفاده میشوند که شکاف اندک بین 2 دندان و مشکلات مرتبط با بایت و تراکم اندک وجوددارد.

درمورد لمینیت های سرامیکی با دندانپزشک صحبت کنید. اگر آنها مثمرثمر باشند، بخشی از فرایند طراحی خواهندشد. دندانپزشک می داند که شما خواهان اصلاح دندان و در جستجوی لبخند جدید خود هستید. با تصویربرداری، حتی می توانید پیش نمای دندان جدید را مشاهده کنید.

مزایا و معایب

یکی از بزرگترین محاسن لمینیت سرامیکی آن است که ساختار بسیار اندکی از دندان ازدست می رود و به اندک بیهوشی برای درمان نیاز دارید. مواد بکاررفته در ساختن آنها به تغییر رنگ براثر قهوه، چای و سایر موادغذایی که دندان طبیعی در مقابل آن بی‌حفاظ است مقاومت هستند.

چون کمی از مینای دندان برداشته می شود، روش برگشت ناپذیر است. بخاطرداشته باشید که وقتی سیمانی شود، اصلاح رنگ امکانپذیر نیست. ممکن است حساسیت دمایی برای چند روز داشته باشید. روکش ها محکم هستند اما ممکن است با جویدن یخ و  ناخن جویدن صدمه ببینند، لذا باید از این عادات دست بردارید.

چگونه از آنها مراقبت کنیم.

بهداشت روتین خود را حفظ کنید دندانپزشک یا متخصص بهداشت از پولیش غیرسایشی درطی جلسات معاینه منظم استفاده می کند.

حتی افرادی هم که بسیار مراقب دندان های خود هستند می توانند شاهد یک تغییر بزرگ با لمینیت های سرامیکی باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام بازدید کننده گرامی

×