لامینت سرامیکی دندان

برای افراد دارای دندان های لب پریده یا بدرنگ، لبخندزدن یک تجربه ی دردناک ازنظر حسی و فیزیکی است. گزینه های بسیاری وجوددارند که به رفع مشکلات دندان کمک می کنند و یکی از محبوب ترین ها برای بیماران در هر سنی لمینیت سرامیکی (پرسلین PORCELAIN) است.

لمینیت های سرامیکی

لمینیت های سرامیکی، پوسته هایی از سرامیک(پورسلین ) شکل داده شده متناسب با کل سطح جلویی دندان هستند. محکم هستند، ظاهر طبیعی دارند و مطابق با شکل و رنگ خود دندان ساخته می شوند.

برای آماده سازی دندان برای لمینیت، دندانپزشک تقریباً 0.5 تا 0.7 میلی متر از مینا را از سطح هر دندان خواهد برداشت. سپس قالبگیری داخل دهان انجام می شود، قالب شکل می گیرد و به لابراتوار فرستاده می شود و درآنجا لمینیت های مخصوص شما توسط دستگاه CAD-CAM ساخته می شوند.

نهایتاً با آماده شدن لمینیت ها دندانپزشک آنها را با سیمان مخصوص به دندان می چسباند می کند.

آیا لمینیت ها انتخاب خوبی برای من هستند؟

دندان های بدرنگ، لب پریده، نامرتب یا بسیار بدشکل کاندیداهای خوبی برای لمینیت ها بشمارمی آیند. همچنین در موقعیت هایی استفاده میشوند که فاصله اندک بین 2 دندان و مشکلات مرتبط با بایت و نامرتبی اندک وجوددارد.

درمورد لمینیت های سرامیکی با دندانپزشک صحبت کنید. بین گزینه های مختلف درمانی بهترین آن برای هر شخص با نظر دندانپزشک و تایید خود بیمار انتخاب می شود.

مزایا و معایب

یکی از بزرگترین محاسن لمینیت سرامیکی آن است که ساختار بسیار اندکی از دندان ازدست می رود و به اندک بی حسی برای درمان نیاز دارید. مواد بکاررفته در ساختن آنها به تغییر رنگ براثر قهوه، چای و سایر موادغذایی که دندان طبیعی در مقابل آن رنگ پذیر است مقاومت هستند.

چون از مینای دندان برداشته می شود، این روش برگشت ناپذیر است. بخاطرداشته باشید که وقتی سمان شود، اصلاح رنگ امکانپذیر نیست. ممکن است حساسیت دمایی برای چند روز داشته باشید. لامینیت ها محکم هستند اما ممکن است با جویدن یخ و  ناخن جویدن صدمه ببینند، لذا باید از این عادات دست بردارید.

چگونه از آنها مراقبت کنیم.

بهداشت روتین خود را حفظ کنید دندانپزشک از پولیش غیرسایشی درطی جلسات معاینه منظم استفاده می کند.

حتی افرادی هم که بسیار مراقب دندان های خود هستند می توانند شاهد یک تغییر بزرگ با لمینیت های سرامیکی باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم

قابل توجه کاربران عزیز ، مراکز دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان تا تاریخ 19 شهریور تعطیل می باشد.

×

سلام بازدید کننده گرامی

×