کامپوزیت رنگی

نوعی از کامپوزیت دندان برای کودکان ساخته شده است که بجای سفید و همرنگ دندان بودن، رنگ های فانتزی دارد. این کامپوزیت های رنگارنگ به رنگ های آبی ، صورتی ، نارنجی، سبز، لیمویی ،طلایی و بنفش وجود دارند.

نام این کامپوزیت های رنگی دندان  twinky star می باشد.

کامپوزیت رنگی
کامپوزیت رنگی کودکان در کرج

البته از نظر دندانپزشکی این ماده ترمیمی ، اصطلاحاَ کامپور نامیده می شود که ترکیبی از کامپوزیت و گلاس آینومر است. این ترکیب کامپرمری برای دندان های شیری خیلی خوب می تواند اثر ضدپوسیدگی هم داشته باشد. بنابراین استفاده از آن برای دندان شیری بهتر از کامپوزیت های معمولی است.

شرکت تولید کننده این کامپوزیت های رنگی دندانپزشکی Voco نام دارد و جزو تولید کننده های معتبر مواد دندانپزشکی در جهان می باشد. دوام و ماندگاری این کامپوزیت ها روی دندان های شیری بسیار عالی است و با توجه به ساختار دندان های شیری ساخته شده است، طوری که نسبت به کامپوزیت های سفید و همرنگ دندان که برای دندان های بزرگسالان استفاده می شود ، ماندگاری بهتری دارد.

هدف از ساخت کامپوزیت های رنگی دندانپزشکی کودکان این است که برای اطفال که دنیای رنگارنگی دارند، جذاب و جالب باشد. تجربه من نشان داده است که اکثریت کودکان ترجیح می دهند با این کامپوزیت های رنگی دندانشان ترمیم شود تا کامپوزیت سفید. معیارهای زیبایی در کودکان با بزرگسالان متفاوت است و آنان از اینکه دندان های آسیا شان رنگی باشد نه تنها ناراحت نمی شوند بلکه خیلی هم ذوق می کنند.

البته دندان های جلویی کودکان با کامپوزیت رنگی ترمیم نمی شود و طبق روال معمول برای دندان های پیشین که با لبخند و صحبت کردن در معرض دید قرار می گیرند از کامپوزیت های همرنگ دندان استفاده می گردد.

 

کامپوزیت رنگی
کامپومر

کامپوزیت های رنگی دندان کودکان ، برای ترمیم پوسیدگی های دندان آسیاب کودکان بکار برده می شود که فقط در آینه و با دهان باز قابل مشاهده است و والدین یا خود کودک می توانند آن را ببینند.

 

کامپوزیت رنگی
کامپوزیت رنگی دندان اطفال

در مرکز دندانپزشکی کودکان دکتر صادقی نژاد کامپومرهای رنگی برای ترمیم دندان های شیری کودکان عزیزمان استفاده می شود و جزو محدود مراکز دندانپزشکی کودکان است که این نوع از کامپوزیت های مخصوص دندانپزشکی کودکان را در اختیار دارد و استفاده می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×