مراقبت پس از ترمیم دندان

[section]

[title text=”پس از اغلب درمان های روتین دندان (پر کردن، روکش و ….)”]

حساسیت به گرما و سرما پس از این درمان ها طبیعی است. دندان ها پس از برداشته شدن بخشی از ساختار خود برای بهبود به زمان نیاز دارند و در این فاصله بسیار حساس خواهند بود. لثه ها ممکن است تا چند روز دردناک باشند. سه بار در روز شستشو با محلول آب نمک گرم (یک قاشق چایخوری در یک لیوان آب گرم) از درد و ورم می کاهد. داروی ضد درد خفیف (مانند دو یا سه ایبوبروفن با فاصله چهار ساعت) ناراحتی باقیمانده را تسکین می دهد.

مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به صورت روزانه برای درمان‌ها ی دندان ضروری است. از بین بردن روزانه باکتری ها به همراه  ویزیت مرتب برای تمیز کردن و جرمگیری، برای موفقیت طولانی مدت درمان لازم است.

به محض اینکه اثر بی حس کننده ها از بین رفت، می توانید با استفاده از دندان پرشده تان غذا را بجوید، زیرا درمان آنها در هنگام ترک مطب دندانپزشک تکمیل شده است. هر غذایی که بتواند دندان طبیعی را دچار ترک خوردن و آسیب کند، می تواند به دندان های پر شده جدید نیز صدمه بزند. از محصولات و غذاهای سفت (مانند آجیل ها، بادام زمینی، یخ، ناخن یا مداد) و شیرینی های چسبناک پرهیز کنید. اگر اهل رشته ورزشی خاصی هستید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید تا محافظ دندان در اختیارتان قرار دهد. اگر شب ها در خواب دندان هایتان را به هم می سایدد، محافظ شبانه ای را که پزشک برایتان تجویز می کند، استفاده کنید.

[/section]

[title text=”لینک های مرتبط”]

[blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ cat=”5″ posts=”12″ image_height=”56.25%”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×