برای افراد دارای دندان های لب پریده یا بدرنگ، لبخندزدن یک تجربه ی دردناک ازنظر حسی و فیزیکی است. گزینه های بسیاری وجوددارند که به رفع مشکلات دندان کمک می کنند و یکی از محبوب ترین ها برای بیماران در هر سنی لمینت سرامیکی (پرسلین PORCELAIN) است.

لمینت های سرامیکی

لمینت های سرامیکی، پوسته هایی از سرامیک(پورسلین ) شکل داده شده متناسب با کل سطح جلویی دندان هستند. محکم هستند، ظاهر طبیعی دارند و مطابق با شکل و رنگ خود دندان ساخته می شوند.

برای آماده سازی دندان برای لمینت، دندانپزشک تقریباً 0.5 تا 0.7 میلی متر  از سطح هر دندان خواهد برداشت. سپس قالبگیری داخل دهان انجام می شود، قالب شکل می گیرد و به لابراتوار فرستاده می شود و درآنجا لمینت های مخصوص شما توسط دستگاه CAD-CAM ساخته می شوند.

نهایتاً با آماده شدن لمینت ها دندانپزشک آنها را با سیمان مخصوص به دندان می چسباند می کند.

آیا لمینت ها انتخاب خوبی برای من هستند؟

دندان های بدرنگ، لب پریده، نامرتب یا بسیار بدشکل کاندیداهای خوبی برای لمینت ها بشمارمی آیند. همچنین در موقعیت هایی استفاده میشوند که فاصله اندک بین 2 دندان و مشکلات مرتبط با بایت و نامرتبی اندک وجوددارد.

درمورد لمینت های سرامیکی با دندانپزشک صحبت کنید. بین گزینه های مختلف درمانی بهترین آن برای هر شخص با نظر دندانپزشک و تایید خود بیمار انتخاب می شود.

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

هزینه انجام لمینت دندان بر حسب مهارت و تجربه دندانپزشک ، کیفیت ومتریال ساخت لابراتواری لمینت ، محل جغرافیایی مطب و دقت و ظرافت لمینتها می تواند متفاوت باشد. در زمان نوشتن این مطلب که آذرماه 1401 است قیمت لمینت دندان سرامیکی در مطب من بین 5/500/000 تا 6/500/000 تومان است.

مزایا و معایب

یکی از بزرگترین محاسن لمینت سرامیکی آن است که ساختار بسیار اندکی از دندان ازدست می رود و به اندک بی حسی برای درمان نیاز دارید. مواد بکاررفته در ساختن آنها به تغییر رنگ براثر قهوه، چای و سایر موادغذایی که دندان طبیعی در مقابل آن رنگ پذیر است مقاومت هستند.

چون از مینای دندان برداشته می شود، این روش برگشت ناپذیر است. بخاطرداشته باشید که وقتی سمان شود، اصلاح رنگ امکانپذیر نیست. ممکن است حساسیت دمایی برای چند روز داشته باشید. لمینت ها محکم هستند اما ممکن است با جویدن یخ و  ناخن جویدن صدمه ببینند، لذا باید از این عادات دست بردارید.

چگونه از آنها مراقبت کنیم.

بهداشت روتین خود را حفظ کنید دندانپزشک از پولیش غیرسایشی درطی جلسات معاینه منظم استفاده می کند.

حتی افرادی هم که بسیار مراقب دندان های خود هستند می توانند شاهد یک تغییر بزرگ با لمینت های سرامیکی باشند.

۱ دیدگاه برای “لمینت سرامیکی دندان

  1. اشتراک‌ها: دندانپزشکی ترمیمی زیبایی و ایمپلنت - سایت دندانپزشکی دکتر احسان صادقی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×