طرح لبخند چیست معمولاً سوالی که در رابطه با درمان لبخند لثه ای مطرح می شود این است که «چه ویژگی ها و مسائلی را درباره لبخند خود دوست ندارید؟

صحبت کردن درباره این ویژگی ها با دندانپزشک زیبایی می تواند یک ایده روشن درباره آنچه به دنبال بهبود آن از طریق طراحی طرح لبخند خود هستید و درمان طرح لبخند لثه ای ، را در اختیار شما قرار دهد. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر هستند:

رنگ دندان: اگر شما به خاطر تغییر رنگ دندان های خود در نتیجه افزایش سن، نوع رژیم غذایی یا نوشیدنی های مصرفی، یا عوامل متعدد دیگری که باعث زرد شدن رنگ دندان ها می شوند ناراحت هستید، اصلاح طرح لبخند می تواند ظاهر دندان های شما را به صورت دلخواه ترمیم کند. سفید کردن دندان با لیزر می تواند رنگ دندان های لک شده را اصلاح کند و اگر برای رفع مشکل نیاز به درمان های پیشرفته تر دندان پزشکی وجود داشته باشد، امکان استفاده از روکش ونیر پرسلاین، روکش دندان، یا ایمپلنت دندان (کاشت دندان) نیز وجود دارد.

تراز کردن دندان ها: اگر دندان های شما با یکدیگر تراز نیستند می توان دندان ها را به نحو صحیح از طریق درمان های ارتودنسی همچون ارتودنسی نامرئی اقدام به ردیف کردن دندان ها نمود و وضعیت قرارگیری آنها را در دهان اصلاح نمود. برای این کار همچنین ممکن است نیاز به روکش ونیر نیز وجود داشته باشد تا به طرح لبخند مناسب و لبخندی زیبا دست پیدا کنید.

فضای خالی بین دندان ها: برای اصلاح دندان هایی که فضای خالی بین آنها وجود دارد می توان از مجموعه متنوعی از راهکارها و روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد.

دندان های از بین رفته: دندان های از بین رفته مشکلی هستند که می توانند ظاهر لبخند شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. در این حالت امکان استفاده از کاشت دندان به روش ایمپلنت دندان یا پل توسط متخصص ایمپلنت برای رفع مشکل و اصلاح طرح لبخند دندان وجود دارد.

دندان های خراشیده، ترک خورده، یا غیر جفت: ظاهر دندان هایی که دارای خراشیدگی یا ترک بوده و غیر جفت هستند از طریق باندینگ زیبایی با روکش ونیر یا لامینت قابل بهبود است.

صورت بد شکل: با استفاده از تکنولوژی های مدرن، امکان بهبود یا جوان سازی صورت های بد شکل یا پیر وجود دارد. در این حالت از روش های خاص دندان پزشکی زیبایی می توان برای پر کردن لب ها، گونه ها و اصلاح طرح لبخند دندان استفاده کرد.

بلندی دندان: تاثیرات ناشی از افزایش سن و فرسایش روزانه می تواند باعث از بین رفتن ظاهر جوان و شاداب دندان شود. درمان طرح لبخند برای دندان های کوتاه می تواند شامل تغییر شکل و بلند کردن دو دندان نیش جلوی دهان با استفاده ازکامپوزیت دندان یا روکش ونیر پرسلاین باشد.

تقارن و تناسب دندان: یک لبخند متوازن می تواند در نتیجه تناسب و تقارن دندان ها و حفظ مناسب بهداشت دهان ایجاد شود.دندانپزشک زیبایی در صورت مشاهده مشکل احتمالی در این رابطه درباره طرح درمان مناسب برای بهبود وضعیت ظاهری دندان ها و ایجاد یک طرح لبخند زیبا و متوازن با شما صحبت خواهد کرد.

در هنگام خندیدن یا لبخند زدن در بسیاری از مردم قسمتی از لثه بالایی پیدا می‌شود. در برخی افراد هم مقدار قابل رویت لثه در هنگام خندیدن بیش از حد معمول می‌شود که به آن خنده لثه‌ای گفته می‌شود. این مشکل به‌طور سنتی به کمک عمل جراحی زیبایی لثه درمان می‌شود که باعث تردید بسیار از مردم برای درمان این عارضه می‌شود. امروزه به کمک بوتاکس می‌توان این مشکل را بدون جراحی و با روشی غیرتهاجمی درمان نمود.

لینک های مرتبط

لامینیت دندان

مراقبت های پس از لامینیت معرفی درمان لامینیت لامینیت ها صفحاتی از جنس کامپوزیت یا [...]

سن مناسب برای ارتودنسی

  اگر شما دارای فرزندی می باشید که نگران وضعیت دندان هایش هستید و میخواهید [...]

لمینت سرامیکی دندان

برای افراد دارای دندان های لب پریده یا بدرنگ، لبخندزدن یک تجربه ی دردناک ازنظر [...]

۱ دیدگاه

بستن فاصله دندانها

دیاستم شکاف بین 2 دندان است و ممکن است در هر قسمتی از دهان رخ [...]

لمینیت دندان چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

لمینیت دندان چیست و برای چه افرادی مناسب است؟ لمینت به لایه ی نازکی از [...]

آیا از الاینر های شفاف می توان انتظار درمان مناسبی داشت؟

آیا از الاینر های شفاف (ارتودنسی نامرئی – اینویزالاین) می توان درمان مناسب انتظار داشت؟ [...]

طرح لبخند چیست؟

طرح لبخند چیست معمولاً سوالی که در رابطه با درمان لبخند لثه ای مطرح می [...]

لومینیرز یا لامینیت

تفاوت لومینیرز با لامینیت در چیست؟ ۱- به دلیلی برجسته شدن دندان ها در روش [...]

فاصله بین دندان

در برخی از افراد، بین دندان ها فاصله ی زیادی وجود دارد، به خصوص بین [...]

ضرورت جرم گیری

جرم گیری یکی از ضروری ترین اقدامات دندانپزشکی به حساب می آید.زیرا پلاک هایی که [...]

لبخند زیبا

8راه برای داشتن لبخند بهتر 1)سفیدکردن دندان ها هنگامی که سخن ازداشتن لبخند سفید‌ترو روشن‌تر [...]

در چه صورتی نمیتوان از لامینیت دندان استفاده کرد؟

لمینیت دندان چیست؟ لمینیت های سرامیکی از ترکیب چند لایه نازک سرامیک تشکیل شده اند. [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×