دندانپزشکی ترمیمی زیبایی و ایمپلنت

مطب دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت 

شما پس از تماس تلفنی و دریافت نوبت معاینه، در اولین مراجعه تان پس از تشکیل پرونده و اطلاع از تعرفه های درمانی، مورد معاینه دقیق وکامل قرار می گیرید و مشکلات دندانهایتان رااز طریق دوربین داخل دهانی (I.O.C) در مونیتور مشاهده می کنید . بدین ترتیب می توانید با راهنمایی دندانپزشک در طراحی درمان موردنظر مشارکت آگاهانه ای داشته باشید .شما همچنین می توانید پرسش های خود را در مورد گزینه های درمانی مناسب و جزئیات هر یک از آنها مطرح نمایید. سپس در صورت نیاز، رادیوگرافی های لازم تهیه می شود و با هماهنگی پذیرش مطب جلسات درمانی خود را در روزها و ساعات مناسب تعیین می نمایید .

خدمات درمان دندانپزشکی بزرگسالان

مجموعه درمان ها و خدماتـــی که درمطــب دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت دکتر صادقی نژاد انجام می گیرد از بالاتــــرین سطــــح زیبایی و کارایی برخوردار است به نحوی که ماندگاری تمامی درمانها تا سه سال ضمانت کامل می گردد.ما نگرانی شما در مورد مسائل بهداشتی در مراکز دندانپزشکی را درک کرده ، در این زمینه بســـیار دقیــــق و سختگیرانه تر از استاندارهای لازم عمل می کنیم.تجهیزات و متریال مورد استفاده در مطب دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت دکتر صادقی نژاد از بین معتبرترین و در عین حال گران قیمت ترین های موجود در بازار انتخاب شده است که با توجه به نوع کاربرد در توضیحات هر درمان معرفی می شوند.

    پس از انجام معاینه و انجام رادیوگراف های لازم(عکس دندان) ، درمانهای دندانپزشکی زیر ارائه می گردد:

“بعضی از مشکلات شایع دهان و دندان “

درد دندان

دندان دردهای ساده را غالباً می‌توان با شستشوی دهان و تمیز کردن جرم و مواد خارجی از روی دندان‌ها، تسکین داد. گاهی اوقات یک دندان درد ساده می‌تواند ناشی از گیر افتادن یک جسم خارجی کوچک در بین دو دندان باشد. به خاطر داشته باشید که هرگز برای تسکین درد دندان و درمان بیماری های دهان و دندان سعی نکنید آسپرین در بین دندان و لثه خود قرار دهید، زیرا حل شدن آسپرین در این محل می‌تواند آسیب شدیدی به بافت لثه شما وارد کند.

کنده شدن دندان

اگر دندان شما کنده شده سعی کنید که آن را به داخل جایگاه (ساکت) خود برگردانید و بدون معطلی به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر خودتان نمی‌توانید دندان را در جایش قرار دهید، دندان را از سمت تاج آن (نه از طرف ریشه) بگیرید و آن را در یک ظرف حاوی شیر گرم، آب نمک گرم یا بزاق خود قرار دهید و سریعاً به اورژانس دندانپزشکی یا به دندانپزشک مراجعه کنید.
شکستگی دندان
بهترین کار برای دندان شکسته آن است که دهان خود را با آب گرم بشویید و یک بسته یخ یا کمپرس سرد روی دهان خود بگذارید. برای کاهش ورم صورت می‌توانید از قرص ایبوپروفن استفاده کنید. اگر شکستگی دندان در حد جزئی باشد، می‌توان آن را به سادگی ترمیم کرد و یا در صورت لزوم و در شرایطی که آسیب شدیدی به مغز دندان وارد نشده باشد، دندانپزشک می‌تواند مینای دندان را بازسازی کند.

پلاک دندان چیست؟

پلاک یک لایه نازک از باکتری‌هاست که بعد از خوردن غذاهایی که مواد اسیدی تولید می‌کند، بر روی سطح دندان‌ها و لثه‌های شما تشکیل می‌شود. این نوع از غذاها می‌تواند شامل کربوهیدرات‌ها (نشاسته و قند) از جمله شیرینی، شکلات و غذاهای نشاسته‌ای از قبیل نان، بیسکوییت و غلات باشد.
پوسیدگی دندان که حفره‌های مخربی را بر روی دندان‌ها ایجاد می‌کند، هنگامی ایجاد می‌شود که پلاک به مدت طولانی بر روی سطح دندان‌های شما باقی می‌ماند و شرایط مساعدی را برای باکتری‌ها فراهم می‌کند تا سطح دندان‌ها و لثه‌های شما را تخریب کنند. حاشیه‌های مناطقی از دندان که قبلاً ترمیم شده است (برای مثال قبلاً پُر شده یا ماده آمالگام بر روی آن قرار داده شده است)، بیشتر در معرض پوسیدگی هستند، زیرا محیط مناسبی برای تجمع و تکثیر باکتری‌ها محسوب می‌شوند.
پلاک دندان می‌تواند باعث حساسیت، جراحت و التهاب لثه‌ها شود. گاهی اوقات ممکن است لثه‌های شما به خاطر وجود یک پلاک دندانی شروع به خونریزی کند. این تخریب تدریجی بافت لثه اغلب منجر به تحلیل رفتن لثه‌ها و پس کشیدن آن از روی سطح دندان‌ها می‌شود. به این عارضه در اصطلاح، «تحلیل رفتن لثه» گفته می‌شود.
پلاک‌های دندانی در درازمدت می‌تواند مشکلات وخیم‌تری نیز ایجاد کند. گاهی اوقات باکتری‌های موجود در یک پلاک می‌توانند پاکت‌های عمیقی در اطراف دندان تشکیل دهند که از چرک و مواد بیماری‌زا پُر می‌شود و نهایتاً استخوان زیر دندان را تخریب می‌کند..

]

علت حساسیت دندان

اگر شما بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه داغ یا جویدن یک تکه یخ احساس می‌کنید که دندانتان درد گرفته است، احتمالاً دچار عارضه «فوق حساسیت عاج دندان» یا به بیان رایج‌تر، دچار حساسیت دندان شده‌اید.
دماهای خیلی بالا یا خیلی پایین می‌تواند باعث انبساط و انقباض بافت دندان شما شود. به مرور زمان در اثر این انبساط و انقباض‌های مکرر، ترک‌های بسیار ریزی در سطح میکروسکوپی بر روی مینای دندان شما ایجاد می‌شود که تا عصب دندان امتداد پیدا کرده و باعث حساسیت دندان می‌شود. قسمت‌های نمایان شده از ساختار دندان می‌تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی برای شما شود و بر غذا خوردن، نوشیدن و حتی نفس کشیدن شما نیز تأثیر بگذارد.

عفونت و آبسه دندان

آبسه شامل یک توده چرکین است که معمولاً به خاطر ایجاد نوعی عفونت و گسترش باکتری‌های عفونت‌زا از ناحیه ریشه دندان به بافت‌هایی که دقیقاً در زیر دندان قرار دارند، ایجاد می‌شود.

به طور کلی آبسه دندان در شرایطی ایجاد می‌شود که مغز دندان دچار عفونت یا ورم شود. مغز دندان در عمق ساختار دندان واقع شده است و از تاج تا ریشه امتداد دارد.

در صورتی که داروهای آنتی‌بیوتیک در درمان آبسه مؤثر نباشد و عفونت ایجاد شده در محل آبسه به مغز دندان یا بافت استخوانی زیر آن آسیب شدیدی رسانده باشد، ممکن است برای درمان آن نیاز به عصب‌کشی باشد. در طی عمل عصب‌کشی، بافت آسیب‌دیده مغز دندان برداشته می‌شود و به جای آن یک ماده مصنوعی و سالم قرار می‌گیرد.]

ناهنجاری های فک

افراد مبتلا به دندان قروچه یا کسانی که بنابر عادت، دندان‌های خود را روی هم می‌سایند یا فشار می‌دهند، ممکن است دچار مشکلات شدیدی در ناحیه استخوان فک خود شوند که اگر به موقع نسبت به درمان آن اقدام نشود، نهایتاً بر ساختار دندان‌ها، لثه‌ها و استخوان‌های صورت تأثیر منفی خواهد داشت. یکی از شایع‌ترین مشکلات فک مربوط به بیماری مفصل فک (تمپوروماندیبولار) می‌باشد.
افرادی که از بیماری مفصل فک (TMD) رنج می‌برند، غالباً در هنگام باز کردن و بستن دهان خود صدای کلیک یا تلق می‌شنوند. این بیماری اغلب همراه با سر دردهای مکرر، درد گردن و در برخی موارد، حساسیت دندان می‌باشد.
موارد خفیف بیماری مفصل فک فقط باعث درد و ناراحتی در ماهیچه‌های فک می‌شود، اما موارد شدیدتر آن معمولاً منجر به ناهنجاری‌های مفصل فک یا دررفتگی فک‌ها خواهد شد.

ساییدن دندان ها

ساییدن دندان‌ها (دندان قروچه) را عمدتاً به صورت یک عادت بی‌ضرر، اما آزاردهنده می‌دانند. بعضی از افراد فقط به دلیل ناتوانی در مواجهه با استرس یا اضطراب، دچار دندان قروچه می‌شوند.

با این وجود دندان قروچه می‌تواند باعث تغییراتی در نحوه روی هم قرار گرفتن دندان‌های شما شود و حتی از آن بدتر، در درازمدت آسیب شدیدی به دندان‌ها و فک شما وارد کند.
دندان قروچه می‌تواند باعث ساییدگی و از بین رفتن سطوح جونده دندان‌های شما شود. این فرسایش غیر طبیعی دندان‌ها موجب می‌شود که دندان خیلی زودتر از موعد طبیعی لق شود و از بین برود و یا زمینه برای ایجاد مشکلاتی مانند حساسیت دندان (به خاطر ترک‌های ریزی که بر روی دندان شما ایجاد می‌شود و سطح عاج دندان را نمایان می‌کند) فراهم شود. علاوه بر آن، دندان قروچه می‌تواند منجر به درد مزمن فک و صورت و نیز سر دردهای شدید شود.

دندان عقل نهفته

دندان‌های عقل در واقع سومین و آخرین سری از دندان‌های آسیاب هستند که در قسمت انتهایی ردیف‌های بالایی و پایینی دندان‌ها در دهان بزرگسالان رشد می‌کند. متأسفانه اغلب افراد از نوعی از مشکلات مربوط به دندان عقل رنج می‌برند و در اغلب موارد، این مشکل به خاطر نزدیکی بیش از حد این دندان‌ها به دندان‌های دائمی مجاور خود می‌باشد که باعث شلوغی، نامرتبی و سایر مشکلات برای دندان‌ها می‌شود.
اگر دندان‌های عقل برای یک فرد مشکلی ایجاد کند و کشیده نشود، می‌تواند به حالت نهفته در داخل بافت لثه در آید. دندان عقل نهفته می‌تواند بسیار دردناک و برای سلامت دهان و دندان شما مضر باشد. علائم دندان عقل نهفته خیلی راحت تشخیص داده می‌شود و می‌تواند به صورت درد، التهاب و انواع عفونت‌ها باشد.

“لینک های مرتبط”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام بازدید کننده گرامی

×