ارتودنسی

ارتودنسی در کرج

انواع ارتودنسی:

 

چند سال پیش، بریس‌ها، براکت‌ های فلزی‌ بودند که هنگام نصب کاملا قابل دیدن بودند هرچند این وضعیت دیگر نباید برای شما مشکل ایجاد کند.در اینجا انواع ارتودنسی و به شما معرفی خواهیم کرد.

ارتودنسی نامرئی:

درمان جدیدی مانند ارتودنسی نامرئی یا شفاف وجود دارد .در این روش قالبهای لاستیکی شفافی که روی دندانها قرار می گیرند،کار سیم و براکتها را انجام می دهند.
روش‌های دیگری نیز مانند بریس‌های سرامیکی وجود دارد. بریس‌های سرامیکی ساخته شده ازسرامیک یا کامپوزیت هستند، که برای بزرگسالانی که تمایلی به داشتن بریس‌های قابل دیدن ندارند مورد عالی و مناسبی است.

ارتودنسی لینگوال:

در این روش براکتهای ارتودنسی ثابت در پشت دندانها (سمت زبان و سقف دهان) نصب می شوند و در نمای بیرونی دندانها چیزی دیده نمی شود.

ارتودنسی متحرک:

برای درمان مداخله‌ای، که از یک صفحه پلاستیکی که سقف دهان را می‌پوشاند و سیمهای فلزی که به دندان‌ های مختلف  متصل است ساخته شده است. این بریس‌ها برای انجام حرکات محدود دندان در کودکان ۷ تا ۱4 سال استفاده می‌شود. آنها اغلب به عنوان مرحله اول قبل از ثابت شدن استفاده می‌شود.

ارتودنسی ثابت:

که اغلب با براکت‌ های فلزی با دوام و قوی به دندان‌ ها متصل شده و با سیم وصل می‌شوند. سیم در بریس‌ها که توسط مکانیسم اسلاید در جای خود نگهداری می‌شود، کار می‌کند تا دندان‌ها را به سمت جایگاهشان جابجا کند.

براکت ارتودنسی دیمون:

بریس‌های ارتودنسی سریع و ثابتی هستند که در آنها از یک مکانیزم منحصر بفرد اصطکاک کم استفاده می‌شود که اصطکاک و چسبندگی ناشی از بریس‌های مرسوم را به حداقل می‌رساند.در این نوع براکتها از اورینگ های لاستیکی در دور سیم استفاده نمی شود که خود عاملی است در جهت کاهش اصطکاک بین دندان در حال حرکت و سیم ارتودنسی.

متخصصین ارتودنسی به شدت توصیه می‌کنند که محافظ‌های دهان هنگام بازی کردن ورزش‌های تماسی (حتی ترامپولین و دوچرخه سواری) استفاده شوند. در صورتی که فرزند شما بریس‌های ثابت دارد، می‌تواند محافظ‌های دهانی مخصوصی داشته باشد که برای قرار گرفتن دور بریس‌ها طراحی شده‌اند.


Recommended Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *